kwiecień 28thSzkolny sejmik

Z okazji zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w "Sejmiku szkolnym".

Salę gimnastyczną, w której odbyła się uroczystość ozdobiły prace graficzne wykonane przez uczniów klas 1-3.

Uczniowie klas starszych przygotowali informacje na temat cnót obywatelskich, zalet którymi jakimi powinien charakteryzować się patriota.

Klasa 4a przedstawiła uspołecznienie, klasa 5a odpowiedzialność, klasa 5b tolerancję, klasa 6a uczciwość, klasa 6b sprawiedliwość<./p>

Po uroczystości wszyscy uczniowie klas 1-6 oddali głos na tę cechę dobrego obywatela, która najbardziej przypadła im do gustu.

W czasie "Sejmiku szkolnego" uczniowie, którzy odnieśli sukcesy w konkursach szkolnych i międzyszkolnych zostali wyróżnieni podczas Apelu sukcesu

Zdjęcia: 
Szkolny sejmik
Szkolny sejmik
Szkolny sejmik
Szkolny sejmik
Szkolny sejmik
Szkolny sejmik
Szkolny sejmik
Szkolny sejmik
Szkolny sejmik
Szkolny sejmik
Szkolny sejmik
Szkolny sejmik
Szkolny sejmik
Szkolny sejmik
Szkolny sejmik
Szkolny sejmik
Szkolny sejmik
Szkolny sejmik

kwiecień 27thPokaz mody ekologicznej

Po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 9 odbył się Międzyszkolny Konkurs „Moda ekologiczna”. Tematem przewodnim byli bohaterowie książki „Kubuś Puchatek i przyjaciele”. Celem pokazu było nie tylko rozwijanie kreatywności i aktywności dzieci, ale również propagowanie prawidłowych postaw ekologicznych, podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci oraz budzenie szacunku do prac wykonanych przez rówieśników. W konkursie wzięły udział dzieci z inowrocławskich przedszkoli publicznych, niepublicznych oraz szkół podstawowych. Jury oceniało: zgodność stroju z tematem, kreatywność oraz sposób prezentacji.  Uczestnicy pokazu udowodnili, że ekologia i moda mogą iść w parze. Stroje były niezwykle pomysłowe. Wśród ulubionych bajkowych postaci mogliśmy rozpoznać:  Puchatka, Tygryska, Prosiaczka, Kłapouchego, Kangurka, Sowę oraz Krzysia. Największym powodzeniem cieszyły się postacie Kubusia Puchatka oraz Prosiaczka. Jury po burzliwych obradach ogłosiło wyniki. I miejsce w kategorii dzieci 3-6letnich zajęła pięcioletnia Natalia Kruszyna z przedszkola „Słoneczko”  za strój Kłapouchego oraz czteroletnia Maja Rożniakowska z przedszkola „Muzyczna Kraina” , która wcieliła się w postać Prosiaczka.  Drugie miejsce powędrowało do Zuzanny Kaczmarek ze Szkoły Podstawowej nr 9 za strój Tygryska. W tej kategorii wiekowej wyróżnienia otrzymali: Nela Rożniakowska z przedszkola „Muzyczna Kraina” oraz Justyna Fiutakiewicz z przedszkola „U Natalki i Kubusia”. Jury przyznało także nagrody w kategorii klas pierwszych. Wśród najstarszych uczestników najpiękniejszy strój zaprezentował Dominik Krupa ze Szkoły Podstawowej nr 16, który wcielił się w postać Kubusia Puchatka. Drugie miejsce zostało przyznane Magdalenie Grobelskiej ze Szkoły Podstawowej nr 4 za ekologiczny strój Prosiaczka, a trzecie Zofii Jędrzejczyk za strój Kangurka. W tej kategorii przyznano także dwa wyróżnienia. Otrzymały je: Natalia Kujawa ze Szkoły Podstawowej nr 16 oraz Nikola Witkowska z Zespołu Szkół Integracyjnych. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplom za udział w konkursie oraz upominki.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! 

 

Relacja fotograficzna

Zdjęcia: 
Pokaz mody ekologicznej
Pokaz mody ekologicznej
Pokaz mody ekologicznej
Pokaz mody ekologicznejWyniki Szkolnego Konkursu "Mistrz Pięknej Polszczyzny"

Najlepsi uczniowie stanęli do zmagań polonistycznych. Rozwiązali test składający się z 30 zadań dotyczących słownictwa, poprawności językowej oraz gramatyki ,ortografii i interpunkcji. Zwycięzcami Szkolnego Konkursu „Mistrz Pięknej Polszczyzny” zostali:

I miejsce Nikola Przybysz kl. 5a

II miejsce Martyna Golał klasa 6a

III miejsce Natalia Chytrowska kl. 6b, Zuzanna Gąsiorek kl. 5a

IV miejsce Dawid Adamski klasa 4a, Kacper Siudziński kl. 6b

Wymienieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę 4 maja w Międzyszkolnym Konkursie o Tytuł Mistrza Pięknej Polszczyzny.

Zdjęcia: 
Wyniki Szkolnego Konkursu "Mistrz Pięknej Polszczyzny"

kwiecień 26th"Policjant, który mi pomógł"

  X edycja ogólnopolskiego konkursu pod nazwą "Policjant, który mi pomógł" służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji. Celem konkursu jest:

- promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie

- podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie;

- wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym;

- zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze.

Zgłoszenia od osób indywidualnych, przedstawicieli organizacji i instytucji (nie oczekujemy zgłoszeń od jednostek policji) można nadsyłać za pomocą elektronicznego formularza znajdującego się na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl/formularz.php, a także tradycyjną pocztą ("Niebieska Linia", ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa) podając: dane kontaktowe zgłaszającego, dane policjanta, którego chcielibyście Państwo wyróżnić oraz uzasadnienie tego wyboru (można skorzystać z załączonego formularza zgłoszeniowego do druku). Kandydatury nadesłane po 31 maja 2017 r. zostaną uwzględnione w następnej edycji konkursu. Kandydatów do nagrody spośród osób zgłoszonych wyłoni kapituła złożona z pracowników Pogotowia "Niebieska Linia", patrona konkursu i laureatów konkursu z lat poprzednich.

Rozstrzygnięcie X edycji konkursu nastąpi z końcem czerwca 2017 roku. Tradycyjnie Laureaci otrzymują nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji oraz organizatora konkursu w lipcu, podczas centralnych obchodów Dnia Policji. Więcej informacji o konkursie na stronie: www.policjant.niebieskalinia.pl. Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji.

Źródło: http://www.policjant.niebieskalinia.plKonkurs "Przyjazny Dzielnicowy"

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy ogłasza konkurs pn. „Przyjazny Dzielnicowy”. Dzielnicowy jako policjant pierwszego kontaktu to wizytówka policji. Celem konkursu jest: - wyróżnienie dzielnicowych, którzy w ocenie społecznej wykazują się szczególnym zaangażowaniem i profesjonalizmem zawodowym, co przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa lub rozwiązania problemu społeczności lokalnej, - wsparcie i docenienie dzielnicowych wyróżniających się szczególną empatią i zaangażowanych w pomoc osobom w trudnych sytuacjach życiowych. Dzielnicowych można zgłaszać: • drogą elektroniczną przesyłając zgłoszenie na adres e-mail: przyjazny.dzielnicowy@bg.policja.gov.pl. • listownie na adres: Wydział Prewencji, Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy ul. Aleja Powstańców Wielkopolskich 7, 85-090 Bydgoszcz. Zgłoszenie powinno zawierać: • imię i nazwisko dzielnicowego, • jednostkę, w której służy zgłaszany dzielnicowy (nazwa i miejscowość), • imię i nazwisko, miejscowość zamieszkania, numer telefonu osoby zgłaszającej w celu możliwości dokonania weryfikacji zgłoszenia, • opis zdarzenia, problemu, działalności dzielnicowego na rzecz zgłaszającego lub społeczności lokalnej. Zgłoszenia dzielnicowych do konkursu można przesyłać do 1 lipca 2017 roku.

Więcej informacji na stronie http://kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/

Nawigacja

Archives

grudzień 2019
pon.wt.śr.czw.pt.sob.nie.
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345