Władcy Słów

Uczniowie starszych klas przez trzy miesiące pracowali z programem multimedialnym „Władcy Słów”. Niektórzy znali tę grę z poprzedniego roku szkolnego. Obecnie gra jest poszerzona o nowe zadania. Każdy uczeń miał konto w grze i zbierał punkty za wykonane zadania. Zdobyte punkty to monety, za które gracz może zakupić elementy stroju lub wyposażenia dla swojego bohatera. Gracz może zmienić wygląd swojej postaci oraz jej imię. Dzięki zebranym w sakwie złocieniom kupuje się gadżety dla swego awatara, można też zakupić nową postać z drużyny Władcy Słów.
W Krainie Koralowych Paproci żyje zwiewna nimfa Zmrużka- z rodu Powietrzyków, waleczny krasnolud Grozimir z rodu Gniewomirów, Oku Tany, Skoczymir, Czaromirka, Śrubeusz, Yogun, Lari-Ena, Kruczysław, Kwietynka, Leśna Zgraja i smok Dyminos.
Grając w grę, uczniowie wykonują zadania polonistyczne z ortografii, nauki o języku, uczą się znaczenia przysłów i frazeologizmów. Sprawdzają swoją wiedzę na temat redagowania różnych form wypowiedzi, a w dziale „Czytam i rozumiem” doskonalą pracę z różnymi gatunkami prozatorskimi, lirycznymi, z tekstem popularnonaukowym i komiksem. Uczniowskie konta zebrane w dzienniku nauczyciela pozwalają na korzystanie z gry jako zadania domowego na dany termin lub jako zadania do wykonania na lekcji, także w formie sprawdzianu. A poza tym mnóstwo zabawy i nauki o każdej porze, byle był dostęp do Internetu. Zadania mają wiele wersji, więc można je wykonywać wielokrotnie, a jeśli wykonywane są jednocześnie na kilku stanowiskach, unikamy możliwości ściągania u sąsiada. Dostępne są również statystyki, gdzie uczeń może sprawdzić, jak wygląda jego dorobek na tle innych graczy w klasie i w Polsce.
Wszyscy uczniowie biorący udział w grze otrzymali dyplomy za trud włożony w wykonywanie zadań, najlepsi otrzymali nagrody i tytuł Klasowych Władców Słów. Władczynią Słów jest Zuzanna Gąsiorek z klasy 5a, która wykonała 305 na 309 zadań i jest to najlepszy wynik w szkole. Drugie miejsce w klasie 5a zajęła Nikola Przybysz, a trzecie Adrian Mierzwicki. W klasie 5b Klasową Władczynią Słów została Karolina Sołtysińska (130 zadań), drugie miejsce zajął Kacper Paluch, a trzecie Ola Piotrowska. W klasie 6a tytuł Władcy Słów przypadł Mateuszowi Popielewskiemu, który wykonał 199 zadań, a jest to drugi wynik w szkole. Natalia Parys z 6a z wynikiem 133 zajęła drugie miejsce w klasie 6a i trzecie w szkole, natomiast Basia Kubska -127 zadań zajęła trzecie miejsce w klasie 6a. Tuż za nią uplasowały się Martyna Golał i Alicja Konieczka-po 121 zadań.
Z przyjemnością patrzyłam, jak uczniowie bawili się przy nauce ortografii, nawet ci, którzy zwykle nie lubią ćwiczeń. Niektórzy samodzielnie borykali się z trudnościami, inni często prosili mnie o pomoc- miło było widzieć, że im zależy. Z czasem niektórzy stawali się ekspertami i chętnie pomagali słabszym. Dla mnie było to ciekawe doświadczenie i mam nadzieję, że rodzice, którzy śledzili postępy swoich dzieci w grze, mają podobne odczucia.

Zdjęcia: 
Władcy Słów
Władcy Słów

Nawigacja

Archives

listopad 2019
pon.wt.śr.czw.pt.sob.nie.
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301