Informacje o szkole

Witamy na stronie SP 9

Nasza szkoła łączy w sobie tradycję i nowoczesność.

Istnieje ponad 90 lat i od kilku pokoleń uczy i wychowuje dzieci mieszkające w Mątwach. Jest ośrodkiem kultury, życia społecznego, dla wielu – najważniejszym miejscem w dzielnicy. Pełni funkcję drugiego domu, jest otwarta na potrzeby uczniów i ich rodziców. Szkoła jest położona z dala od ruchu ulicznego, wśród zieleni. Otacza ją boisko z miejscem do gry w piłkę nożną, ręczną i koszykową oraz z placem zabaw. Na czterech kondygnacjach okazałego budynku znajdują się doskonale urządzone sale lekcyjne z tablicami multimedialnymi, rzutnikami, wizualizatorami i pomocami naukowymi, jedna z najnowocześniejszych w mieście sal do nauki języków obcych, odnowiona niedawno pracownia komputerowa, klimatyzowana sala gimnastyczna, salki ze sprzętem do gimnastyki korekcyjnej, przestronna biblioteka i czytelnia z Multimedialnym Centrum Informacji, aula będąca miejscem wspaniałych imprez i uroczystości, pełne nowych pomocy naukowych gabinety: przyrodniczy, humanistyczny, katechetyczny i matematyczny, pracownia plastyczno – muzyczna. Na uczniów przez cały dzień czekają specjaliści w gabinecie pedagoga, logopedy i w tętniącej życiem świetlicy. W stołówce można zjeść przygotowane w naszej kuchni zdrowe i smaczne posiłki. Meble we wszystkich pomieszczeniach dostosowane są do wzrostu dzieci. Wystrój korytarzy zmienia się kilka razy w roku. W bieżącym roku szkolnym w ,,Dziewiątce” realizuje się ponad 30 programów edukacyjnych, w tym 4 programy autorskie opracowane przez naszych nauczycieli : "Zabawy z muzyką” – w przedszkolu, ,, Czy znasz swój kraj? ” – w klasach II, ,, Odkrywca – eksperymentator – ogrodnik” – w klasach III, ,,Co umiemy – pokażemy!” – w klasach IV – VI. Ponadto przystąpiliśmy do wielu programów ogólnopolskich, m.in. ,, Mam 6 lat”, "Czyste powietrze wokół nas”, ,, Nasze miasto bez elektrośmieci”, ,,Trzymaj formę!” W roku 2013 uzyskaliśmy zaszczytny tytuł ,,Szkoły odkrywców talentów”. Od lat jesteśmy organizatorami międzyszkolnych konkursów cieszących się dużym powodzeniem wśród uczniów inowrocławskich szkół, np. konkursu polonistycznego o tytuł ,,Mistrza Pięknej Polszczyzny”, konkursu oratorsko – historycznego ,,Szczęśliwa siódemka”, konkursu przyrodniczego ,,Wędrujemy po krainach polski” , konkursu sportowo – miedzowego ,,RAMBIT”, a ostatnio także konkursu plastyczno – ekologicznego ,, Eko-moda”. Profesjonalna kadra, świetne warunki lokalowe i otwarcie na nowoczesność to główne atuty naszej placówki, dla których coraz częściej przybywają do nas dzieci spoza Mątew.

 

Kadra naszej szkołyZbiórka dla Klaudii Sobczak- kiermasz bożonarodzeniowy

Dnia 11 grudnia 2019 została przeprowadzona akcja charytatywna- kiermasz bożonarodzeniowy, w której głównym celem była zbiórka pieniążków dla byłej uczennicy, która choruje i potrzebuje dużo wsparcia. Akcja nosiła nazwę "Elfy pomagają".

Cieszymy się i bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które tak aktywnie włączyły się i zechciały wspomóc naszą uczennicę. Dziękujemy również wszystkim uczniom, którzy tak chętnie przygotowali ozdoby świąteczne, które można było wystawić i sprzedać.

Udało nam się zebrać kwotę 2230 zł. Jest to kwota, która trafi na konto naszej uczennicy.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i pomoc!!!

 

 Dzień Języków Obcych

Dnia 26 września 2019, w czwartek odbył się Europejski Dzień Języków Obcych przygotowany przez uczniów klas VII-VIII dla klas młodszych V i VI.

Uczniowie spędzili miło czas uczestnicząc w ciekawych prezentacjach na temat języków obcych.

Przewidzianych było mnóstwo atrakcji, między innymi konkurs językowy z języka angielskigo i francuskiego (w klasie siódmej najlepszy okazał się Wiktor Wieliński, w klasach ósmych Nikola Przybysz).

Dzień uświetniały również występy naszych koleżanek Julii Adamskiej z klasy VIIa oraz naszej Absolwentki Alicji Konieczki. Dziewczynki zdobyły mnóstwo oklasków.

Następnie, po obejrzeniu prezentacji i wysłuchaniu pięknych piosenek uczniowie kosztowali potraw europejskich , które zostały wykonane przy współpracy uczniów i rodziców. Były to smakołyki z takich krajów jak : Anglia, Francja, Włochy, Chorwacja czy Polska.

Po krótkiej przerwie na smakołyki i próbowanie wspaniałości uczniowie zagrali w Kahoot.

Na zakończenie zostały wręczone medale dla zwycięzców i dyplomy za zajęcie miejsc I-III.

Był to na pewno atrakcyjny dzień dla wszystkich uczniów, którzy wspaniale przygotowali się do Dnia Języków Obcych.

Warto uczyć się języków....

Organizatorami tego dnia były: P. Eliza Nowicka, P. Anna Szyk- Piotrowska oraz P. Monika Śniegowska.

Zdjęcia: 
Dzień Języków Obcych
Dzień Języków Obcych
Dzień Języków Obcych
Dzień Języków Obcych
Dzień Języków Obcych
Dzień Języków Obcych
Dzień Języków Obcych
Dzień Języków Obcych


Wybory do Samorządu Szkolnego 2019/2020

Dnia 5 września zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Szkolnego.

Przewodniczącą została Nikola Przybysz- uczennica klasy 8a

Zastępcą Przewodniczącej została Sandra Chmielewska- uczennica klasy 6a

Opiekunem Samorządu będzie P. Eliza Nowicka

Rzecznikiem Praw Ucznia będzie P. Malwina Szutkowska- Stranc.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w sprawowaniu funkcji.

Zdjęcia: 
Wybory
Sprawowane funkcje


Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2018/2019

Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 9 z Oddziałami Przedszkolnymi im. Marii Skłodowskiej- Curie

Przewodnicząca- Nikola Przybysz- klasa VII a

Wiceprzewodnicząca - Ada Lewandowska- klasa VII a

Skarbnik- Klaudia Kupiszewska- klasa VI a

Sekretarz- Julia Adamska- klasa VI a

 

Poczet sztandarowy

1. Chorąży sztandaru - Kacper Bydołek  klasa VII a

2. Asysta chorążego- Julia Adamska klasa VI a

3. Asysta chorążego - Klaudia Kupiszewska klasa VI a

 

Opiekunem Samorządu jest P. Eliza Nowicka

Nawigacja

Archives

luty 2020
pon.wt.śr.czw.pt.sob.nie.
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291