Andrzejki w przedszkolu

W naszym przedszkolu 30 listopada odbyły się Andrzejki, zwane Wigilią świętego Andrzeja.

                     Andrzejki to stary ludowy zwyczaj wróżb odprawianych, które są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich zabaw hucznych, przed rozpoczynającym się adwentem.

Dziś każda grupa przedszkolna w sposób wyjątkowy przygotowała się do tego dnia. Nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczną krainę wróżb i czarów, aby zbliżyć się do tradycji
i obrzędów ludowych. Atmosfera w tym dniu była magiczna i radosna, a przedszkolaki wykazały się ogromną chęcią posiadania wiedzy na temat zabaw andrzejkowych oraz szacunku do tradycji. W tych magicznych chwilach, w każdej grupie przedszkolnej odbyła się zabawa andrzejkowa oraz wróżby. Przyszłość przedszkolaków przepowiadana była na wiele sposobów :  wędrówka butów, losowanie karteczek z zawodami, kwiat prawdę Ci powie oraz wrzucanie monet do wody. Dzięki temu wydarzeniu dzieci miały okazję pobudzić swoją kreatywność i wyobraźnię, ale przede wszystkim ten jeden raz w roku mogły przenieść się w cudowny świat marzeń i fantazji.