Zagraniczna współpraca klas pierwszych.

W tym roku szkolnym nawiązaliśmy współpracę ze szkołą b s regenboog Leerkracht groep 3 , która mieści się w Venlo- Blerick w Niderlandach.

Pierwszym krokiem było wysłanie informacji e- mail z propozycją kontaktów klasowych Nauczyciel tej klasy wyraził zgodę na współpracę. Zaproponowaliśmy wysłanie kartek z życzeniami świątecznymi wykonanymi przez dzieci. Otrzymaliśmy informację zwrotną,że dzieci z grupy 3 też wykonają dla nas kartki. Pierwszoklasiści z ochotą przystąpili do projektowania i wykonywania kartek. Każda z nich zawierała życzenia świąteczne w języku angielskim i była podpisana imieniem dziecka . Kartki zostały wysłane na adres szkoły w Niderlandach. Przed świętami dostaliśmy wiadomość,że kartki dotarły do szkoły i dzieci oraz ich rodzice serdecznie dzię kują za życzenia. Nasze klasy otrzymały także kartki z życzeniami. Zostały one umieszczone na szkolnej tablicy. W podziękowaniu za życzenia przesłaliśmy dzieciom gadżety z Inowrocławia, które dostaliśmy z Urzędu Miasta. W drugim semestrze wysłaliśmy życzenia z okazji Walentynek.

Przed Wielkanocą na zajęciach informatyki zaprojektowaliśmy kartki z życzeniami i wysłaliśmy je mailem do swoich rówieśników w Królestwie Niderlandów. Mamy nadzieję ,że nasza współpraca nadal będzie się rozwijała.