Ślubowanie klas pierwszych


12 października 2022 r. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9 im. Marii Skłodowskie -Curie w Inowrocławiu uroczystość „Pasowania na ucznia“. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. Uroczystość inauguruje bowiem obchody stulecia istnienia naszej szkoły. W tej szczególnej chwili pierwszoklasistom towarzyszyli zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia Pan Tomasz Marcinkowski , Dyrektor Pani Maria Lipińska – Ankiel , Wicedyrektor pan Jarosław Bosiacki, rodzice, wychowawcy oraz uczniowie klasy drugiej.
Uczniowie klas pierwszych rozpoczęli uroczystość występem artystycznym. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar naszej szkoły oraz zostali pasowani na uczniów. Po części oficjalnej na dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce, samych piątek i szóstek oraz niezapomnianych szkolnych przyjaźni!