Europejski Dzień Języków Obcych w świetlicy

W ramach upowszechniania efektów realizacji projektu ” Nauka i działanie na rzecz lepszej przyszłości ” realizowanego ze środków FERS (FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU SPOŁECZNEGO 2021-2027) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w szkolnej świetlicy został zorganizowany Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie poznali życie codzienne dzieci z różnych krajów, a następnie uczyli się liczyć do 10 w czterech językach. Okazało się, że w innych krajach zwierzęta wydają inne odgłosy. Było to dla dzieci bardzo zaskakujące. Natomiast język polski jest bardzo trudnym językiem, zwłaszcza takie słowa jak: chrząszcz czy księżyc. Próbowaliśmy również zapamiętać wymowę ” dzień dobry” w jak największej liczbie języków. Na zakończenie zajęć p. R. Pomiecińska, która była w Splicie na kursie języka angielskiego opowiedziała o swoich przygodach podczas wyjazdu i zachęcała do nauki języka angielskiego.

#FunduszeUE  #FunduszeEuropejskie

Projekty w szkolnej świetlicy

W tym roku szkolnym w świetlicy rozpoczęliśmy realizację projektów: Międzynarodowy projekt Kreatywne Prace Plastyczne edycja V, Ogólnopolski Program ” Cztery pory roku. Pomyśl, Zbuduj, Zakręć z Korbo” oraz Ogólnopolski program MegaMisja.

Dzień Kropki w tym roku obchodziliśmy bawiąc się klockami kobro, a jednocześnie realizując zadanie na wrzesień ” Jesteśmy wyjątkowi i kropka” programu Cztery pory roku. Pomyśl, zbuduj, zakręć z Korbo. Malowaliśmy również astry , odciskając farbę rolkami z papieru- było to zadanie w ramach projektu Kreatywne Prace Plastyczne. W ramach MegaMisji natomiast klasy pierwsze zapoznały się z bohaterami programu Julką, Kubą i Psotnikiem.

Legitymacja szkolna

W związku z wprowadzeniem e-legitymacji, aby otrzymać dokument wymagane jest umieszczenie przez rodzica/opiekuna prawnego zdjęcia ucznia w e-dzienniku o następujących rozmiarach:

  1. szerokość – 354pixeli
  2. wysokość – 496pixeli
  3. zdjęcie w formacie jpg, png lub bmp
  4. zdjęcie nie może zajmować więcej niż 1 MB

Informacje na temat szczepień

Szanowni Państwo,

Troska o dobrostan oraz zdrowie uczniów i uczennic to priorytet dla Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia. Aby uchronić dzieci przed zagrożeniami – także ciężkimi chorobami powodowanymi przez ludzki wirus brodawczaka (HPV) – rozpoczyna się akcję umożliwiającą szczepienie w szkołach przeciw temu wirusowi. Dołączamy do wiadomości list Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Zdrowia oraz wzory deklaracji.