Lekcja samorządowa

14 stycznia uczennice i uczniowie klasy 8a uczestniczyli w lekcji samorządowej zorganizowanej przez Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wyjątkowa lekcja odbyła się w sali sesyjnej w gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Młodzież poznała zasady funkcjonowania samorządu województwa oraz nabyła wiele wiadomości na temat naszego regionu. Wszyscy mogli osobiści przekonać się, na czym polega praca radnych, biorąc udział w dyskusji i głosowaniu. 

Po tej pełnej wiedzy i emocji lekcji obładowani pamiątkami  wybraliśmy się w krótki i niespieszny spacer śladem toruńskich zabytków.

Pierwszoklasiści z wizytą u Prezydenta Miasta Inowrocławia

Dnia 8 stycznia 2025 roku uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 9 z Oddziałami Przedszkolnymi w Inowrocławiu mieli zaszczyt gościć u Prezydenta Miasta Inowrocławia, Pana Arkadiusza Fajoka.

    To była ciekawa wizyta obfitująca w wiele interesujących informacji i wydarzeń.

Pan Prezydent serdecznie przywitał gości i opowiedział im o swojej pracy i roli jaką odgrywa w zarządzaniu miastem.  Uczniowie mieli okazję zobaczyć gabinet Prezydenta i zapoznać się z  codzienną pracą włodarza. Poznali zadania jakie  realizowane w gabinecie  i  jak ważne decyzje podejmuje dla mieszkańców Inowrocławia. Okazało się, że praca Prezydenta wcale nie jest taka łatwa i przyjemna.

  Następnie uczniowie udali się do  Urzędu Stanu Cywilnego. Pracownik urzędu  wyjaśnili dzieciom, czym zajmuje się ta instytucja. Opowiedział jak organizowane są  ceremonie ślubne. Dzieci miały także możliwość obejrzenia dokumentów oraz pieczęci, które są wykorzystywane w codziennej pracy urzędników.

Na zakończenie wizyty Pan  Prezydent  Arkadiusz Fajok obdarował dzieci drobnymi upominkami  by przypominały im  o tej wyjątkowej wizycie. Panie Prezydencie serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Projekt ” Nowe wyzwania, nowe możliwości”

image
i

Projekt ” Nowe wyzwania, nowe możliwości” realizowany jest w naszej szkole w ramach akcji 1 sektora Edukacja Szkolna na zasadach programu Erasmus+.

Projekt realizujemy, aby zwiększyć atrakcyjność zajęć edukacyjnych w naszej szkole poprzez podniesienie kompetencji metodycznych i językowych dwunastu nauczycieli. Planowane w projekcie działania przyczynią się do poszerzenia kompetencji zawodowych i językowych nauczycieli, zwiększenia świadomości ekologicznej, poznania nowych metod pracy w zakresie edukacji STEAM, odkrycia innowacyjnych sposobów radzenia sobie ze stresem oraz do podniesienia jakości pracy szkoły.

W kwietniu i czerwcu 2024 roku na Malcie odbyły się kursy doskonalące umiejętności posługiwania się językiem angielskim, w którym brały udział cztery nauczycielki. W lipcu i sierpniu natomiast sześciu nauczycieli szkoliło się na kursach metodycznych : ” Wprowadzenie jogi w szkołach podstawowych”( Barcelona) , ” Terapia sztuką, muzyką i tańcem” ( Barcelona), ” Od edukacji STEM do STEAM: nowe podejście do uczenia się” ( Nicea) . Ostatni kurs metodyczny ” Zarządzanie środowiskiem: jak ponownie połączyć się z naturą” ( Nicea) odbył się we wrześniu dla dwóch nauczycielek. Wszystkie mobilności zostały zrealizowane, teraz projekt przeszedł do etapu upowszechniania i promocji.

Szczegółowe działania jakie podjęli nauczyciele w ramach projektu ” Nowe wyzwania, nowe możliwości” znajdują się na blogu projektu:https://erasmussp9ino.blogspot.com

„Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Agencji Narodowej Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności”.

#FunduszeUE  #FunduszeEuropejskie