Walentynki

„Walentynki”- dzień świętego Walentego to popularne święto , w którym wyrażamy swoje uczucia oraz miłość. Ten szczególny dzień dla przedszkolaków stał się okazją do wspólnej zabawy oraz do wesołych konkursów i tańców.

15 lutego w oddziałach przedszkolnych odbyły się „Walentynki”, każda grupa świętowała je w swojej sali w radosnej i ciepłej atmosferze. W tym dniu dzieci były ubrane na czerwono. Dzieci wykonywały walentynkowe prace plastyczne, brały udział w zabawach grupowych oraz nie zabrakło zajęć dydaktycznych o wzajemnej życzliwości. Spędzony czas wprowadził przedszkolaków w walentynkowy nastrój. Dzieci poznały znaczenie uczuć, które występują w codziennym życiu, ale także dowiedziały się, że walentynki to nie tylko czerwone serduszka i pluszaki. To przede wszystkim życzliwość, sympatia oraz szacunek, którym obdarowujemy drugiego człowieka. Przedszkolaki zrozumiały, że miłość można pokazać na wiele sposobów, bo znajduje się ona w prostych czynach i gestach dnia codziennego.

Dzieci na długo zapamiętają ten dzień. Warto przecież każdego dnia okazywać sympatię, szacunek oraz miłość wszystkim bliskim osobom.