,,Zbieramto w szkole,,- projekt ekologiczno-charytatywny.

Nasza szkoła przyłączyła się do udziału w projekcie ekologiczno-charytatywnym „Zbieramto w szkole” wspieranego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej . Jest to cenna inicjatywa oparta na zasadzie „zbieraj – pomagaj,,

Włączenie się właśnie w tą inicjatywę to okazja do zaangażowania nauczycieli ,uczniów oraz ich rodzin we wspólną sprawę, jaką jest pomoc ubogim i ochrona środowiska. Zależy nam na uwrażliwieniu młodych ludzi na problemy mieszkańców krajów takich jak Boliwia i Czad, gdzie nawet woda bywa luksusem. Przy okazji zbiórki surowców zwracamy uwagę na potrzebę ekologicznych działań i szacunku do zasobów Ziemi.

Podczas akcji zbierane są m.in. surowce wtórne, a środki finansowe uzyskane z ich sprzedaży będą przekazywane na wsparcie projektów : budowę studni w Czadzie oraz pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii.

Co dokładnie zbieramy?:

  • stare srebro (np. porwane łańcuszki, pojedyncze kolczyki)
  • małe elektrośmieci (np. zużyte baterie)
  • „Dobre monety” (monety i banknoty z całego świata, aktualne i wycofane z obiegu)
  • klocki LEGO (najlepiej z opakowaniem i instrukcją)
  • zegarki tarczowe (na rękę, nie elektroniczne)

Baterie, telefony, klocki LEGO, „dobre monety” przynieś do szkoły zamiast wyrzucać do śmietnika. Podane recyklingowi lub sprzedane uczynią jeszcze wiele dobra!!!

Zbórka surowców odbywa się w naszej szkole codziennie od 8:00 do 15:00 (opisane pudełko na surowce wystawione jest obok wejścia do sali gimnastycznej)

1
plakat ,,Zbieramto w szkole,,
2
plakat ,,Zbieramto w szkole,,
3
plakat ,,Zbieramto w szkole,,