„ZbieramTo w szkole”

Wolontariusze SP9 z przyjemnością informują, że w tym roku szkolnym nasza szkoła również przyłączyła się do programu ,,ZbieramTo w szkole,,

Jego główną misją jest niesienie pomocy najbiedniejszym w Czadzie i na Filipinach.

Dzięki zbiórkom dokonuje się dwojaka pomoc:

  1. Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży. Pomoc środowisku naturalnemu, wspieranie recyklingu, aby jak najmniej odpadów trafiało na wysypiska śmieci.
  2. Darowizny od firm recyklingowych przekazywane są jako pomoc rozwojowa do najbiedniejszych krajów w Afryce i Azji. Dzięki ,,dobroczynnemu recyklingowi,, wybudowano już : dom dla ofiar tajfunu na Filipinach, trzy studnie w Czadzie, ufundowano stypendia szkolne dla dzieci na Filipinach oraz finansowo wspierany jest Dom Dziecka w Boliwii.

Cały projekt działa na zasadzie programu partnerskiego. Szkoły zbierają np. zużyte baterie i drobne monety, które odbiera bezpośrednio od nas firma recyklingowa. Każdej takiej darowiźnie przyporządkowana jest określona liczba punktów, które można wymienić na nagrody dla szkoły : książki, filmy, torby ekologiczne, dewocjonalia. Przyznawane nagrody mają motywować do jeszcze większej troski o środowisko naturalne i potrzebujących.

W naszej szkole zbieramy:

  • zużyte baterie
  • monety o różnych nominałach (polskie, zagraniczne oraz te, które wyszły już z obiegu)

Więcej informacji znajdziecie na naszych plakatach.

Screenshot 20211005 082734 Chrome
Plakaty wykonane przez wolontariuszy SP9

Pozdrawiamy wolontariusze SP9