Tydzień z matematyką

W dniach 14 – 18 marca w naszej szkole odbył się Tydzień z Matematyką. W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie klas I – III oraz IV – VIII. Celem tego tygodnia było zainteresowanie uczniów matematyką, pokazanie matematyki na wesoło, rozwijanie samodzielnego i logicznego myślenia, a także rozwijanie wyobraźni geometrycznej.

Uczniowie doskonalili umiejętność liczenia (dodawania, odejmowania, mnożenia) korzystając z kart Grabowskiego. Zabawa z użyciem łapek na muchy sprawiła dzieciom wiele radości. Kolorowali obrazki zgodnie z wynikami działań, wykonywali plakaty pt. „Lubię matematykę”, a także „Matematyka na co dzień”. Na lekcji informatyki rozwiązywali zadania matematyczne w aplikacji Matzoo. Ćwiczyli tabliczkę mnożenia kręcąc kołem utworzonym w aplikacji Wordwall. Korzystając z konstrukcyjnych klocków, tworzyli przeróżne budowle.
Rozwiązywali krzyżówki, łamigłówki, a także sudoku. Szukali haseł matematycznych z wykreślanki. Chwile pełne emocji przeżywali uczniowie klas starszych, którzy rywalizowali ze sobą rozwiązując quizy w aplikacji Kahoot. Gra matematyczna „Ja mam, kto ma?” również cieszyła się wśród uczniów sporym zainteresowaniem i na pewno uczniowie jeszcze nie raz będą korzystać z tej formy przyswajania i utrwalania wiedzy.


W czwartek 17 marca odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. W konkursie wzięło udział 14 uczniów klas III – VIII. Jak co roku zadania były ciekawe i różnorodne, dla niektórych dosyć łatwe, dla innych trudne. Mamy nadzieję, że wielu uczniów napisało test bardzo dobrze, ale na wyniki musimy cierpliwie poczekać aż do maja.

UCZNIOWIE KLAS 1 WZIĘLI UDZIAŁ W KONKURSIE MATEMATYCZNYM „WYKORZYSTAJ FIGURY”. DZIECI MIAŁY DO WYKONANIA PRACĘ WEDŁUG INSTRUKCJI PRZEDSTAWIONEJ W WIERSZU „PAJACYK” M. PLATA

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obchodów Tygodnia z Matematyką.