Światowy Dzień Wody

22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. O tym jak ważna jest woda przypomnieli sobie wszyscy uczniowie naszej szkoły biorąc udział w różnorodnych zajęciach dotyczących racjonalnego gospodarowania wodą. Przedszkolaki połączyły zajęcia edukacyjne z zabawą. Dzieci poznały sposoby oszczędzania i oczyszczania wody oraz dowiedziały się jak wygląda obieg wody w przyrodzie. Na koniec zajęć maluchy przygotowały piękne prace plastyczne, którymi ozdobiły swoje sale. Uczniowie klas I-III również poszerzali swoją wiedzę dotyczącą wody. Uczniowie klas młodszych dowiedzieli się podczas zajęć jak wielką rolę odgrywa woda w przyrodzie oraz jak duże zagrożenie niesie za sobą spadek jej zasobów. Uczniowie klas IV- VIII uczyli się jak w racjonalny sposób gospodarować zasobami wodnymi, jak w warunkach domowych umiejętnie oszczędzać wodę oraz jak wygląda praca oczyszczalni. Podczas zajęć najstarsi uczniowie naszej szkoły obserwowali wodę pod mikroskopem oraz porównywali skład wody z kranu, wody mineralnej oraz pochodzącej ze szkolnego akwarium. Wszystkie zajęcia uświadomiły uczniom jak ogromnym skarbem jest woda i że każdy z nas powinien ją szanować, cenić i wykorzystywać we właściwy i racjonalny sposób.