Dzień Dziecka w przedszkolu

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” (Janusz Korczak).

        Dziś dzień wyjątkowy – święto wszystkich dzieci.  Z tej okazji życzymy Wam, byście pielęgnowały w sobie to,  co najpiękniejsze. Cieszcie się , bawcie , nie traćcie pogody ducha. Niech ten dzień będzie tak piękny, jak tylko to możliwe.

Międzynarodowy Dzień Dziecka, obchodzony jest dnia 1 czerwca. Święto to jest uwielbiane przez wszystkie dzieci, zarówno te małe, jak i te starsze. Jest to dzień pełen uśmiechów, radości, zabawy i niespodzianek, ale przede wszystkim jest to czas, w którym każde dziecko czuje się wyjątkowe, otoczone najbliższymi osobami.

  W naszym przedszkolu od samego rana czekały na dzieci różne atrakcje. Dzień ten różnił się od zwykłego dnia. Nie zabrakło tańców, zabaw, zawodów sportowych oraz wiele innych atrakcji i niespodzianek.

Korzystając z pięknej pogody w tym dniu,  na szkolnym boisku było słychać radosne krzyki i śmiech dzieci.  Dzień Dziecka przedszkolaki rozpoczęły od udziału w konkursie „Opowieści taneczne świata” , na którym zaprezentowały tańce z różnych stron świata. Pobytowi na świeżym powietrzu towarzyszyło wiele atrakcji – największą z nich był przepyszny tort z podobiznami dzieci, miasteczko bańkowe i zamykanie w bańce. Nie zabrakło brokatowych tatuaży, balonów oraz słodkich niespodzianek. Kolejny raz nasze przedszkole odwiedzili ulubieńcy milusińskich – Myszka Miki i Myszka Minnie.

 Dzieci miały okazję wykazać się w zawodach sportowych, biorąc udział w takich konkurencjach jak – ringo , wyścigi w workach czy przejście w tunelu. Utwierdziły się , w przekonaniu , że ruch i sport to samo zdrowie.  Po zawodach czekał na dzieci słodki i smaczny poczęstunek – wata cukrowa i popcorn, którego przedszkolaki zajadały z wielkim apetytem.

 Dzień Dziecka pozostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków. Były to radosne, szczęśliwe i niezapomniane chwile. Dziś wszyscy byli wyjątkowymi zwycięzcami. Dzieci do domów wracały z szerokim uśmiechem oraz symbolicznymi podarunkami w dłoniach. To była udana podróż, szkoda tylko, że Dzień Dziecka jest raz w roku…