Dzień AUTYZMU.

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Autyzmu. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski. Autyzm to zaburzenie rozwoju czyli nieprawidłowe funkcjonowanie we wszystkich obszarach rozwoju. Diagnozowany jest już we wczesnym dzieciństwie i trwa przez całe życie. W dniu dzisiejszym z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszej szkole odbył się finał SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU. Finaliści odpowiadali na 110 pytań zamkniętych oraz 3 pytania otwarte. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą i szczegółową wiedzą na temat autyzmu.

Laureaci:

I miejsce: Gabriela Kręgowska z klasy IV a

II miejsce: Nina Kuczyńska z klasy VII a

III miejsce: Stanisław Nowaczyk z klasy V a

Wyróżnienia:

Zofia Zbiegień -klasa Vb, Mateusz Wojciechowski -klasa VIIIb, Zuzanna Kaczmarek -klasa VIa, Zuzanna Serwach -klasa VIIIa.

Finał konkursu uświetnił występ szkolnego chóru, który zaprezentował utwór Stanisława Soyki ,,Tolerancja,,

Poza konkursem na temat autyzmu uczniowie klas I – VIII uczestniczyli w warsztatach tematycznych podczas których mogli osobiście doświadczyć jak odczuwają i odbierają świat osoby autystyczne. Na koniec młodsi koledzy i koleżanki z klas I-III wspólnie wykonali piękny , niebieski plakat solidaryzując się tym samym z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. Klasy starsze natomiast wykonały plakaty o przedstawiające ich ulubionych sławnych autystów.

Wszystkie podjęte działania miały na celu podnoszenie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem.