Świetlicowe aktualności czyli kwiecień plecień, bo przeplata…

W świetlicy nie pogodę, ale sznurki przeplataliśmy, tworząc ze skomplikowanych wzorów swoje pierwsze makramy. Wciąż w duchu artystycznym namalowaliśmy pole pełne kwiatów i gałązki kwitnącej wiśni, układaliśmy diamentowe puzzle, i niczym świstaki w fabryce czekolady, zwijaliśmy papierki, tworząc moduły do przestrzennego origami, bawiliśmy się także plasteliną, lepiąc mini zwierzątka.

Temat tygodnia Żyj zdrowo, jedz kolorowo, stał się przyczynkiem do wielu ciekawych zajęć: świętowaliśmy Dzień Marchewki, Światowy Dzień Zdrowia, poznaliśmy przysłowie W zdrowym ciele zdrowy duch, tworzyliśmy Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej.

Zadbaliśmy o rozwój umysłowy: w Światowy Dzień Kostki Rubika ćwiczyliśmy logiczne myślenie, próbując ułożyć 26 sześcianów w 6 kolorowych ścianek, w Światowy Dzień Scrabble z małych beżowych płytek cierpliwie układaliśmy słowa, a z okazji Światowego Dnia Książki wzięliśmy udział w Konkursie Pięknego Czytania. Zajęliśmy się również czymś bardziej przyziemnym, ale niezwykle przydatnym w codziennym życiu: dobrymi manierami przy stole.

Nie zapominamy o przyrodzie i otaczającym nas świecie. W Dzień Ziemi szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, co się kręci: Ziemia czy Słońce? Przypomnieliśmy sobie także, co my możemy zrobić dla Ziemi. W Światowy Dzień Gołębia przyjrzeliśmy się bliżej tym sympatycznym ptakom i wykonaliśmy gołębia z papieru, a w Światowy Dzień Pingwina poznaliśmy wiele ciekawostek związanych z tymi zwierzątkami, które choć mają pióra nie potrafią latać.

Dbając o kondycję, tańczymy, nie tylko W Światowy Dzień tańca, ale codziennie! Ćwiczymy układy choreograficzne do poznanych tańców, próbowaliśmy również medytacji w ruchu, poznając podstawowe ruchy Tai Chi.

Kontynuujemy zajęcia czytelnicze, każdego dnia przeznaczamy kwadrans na samodzielną lekturę, wspólnie czytamy drugą część książki Andrzeja Maleszki Magiczne drzewo.

W kwietniu w Galerii Jednego Artysty prezentowaliśmy prace dwóch dziewczynek: Antosi Knasiak i Amelii Stranc.

Ostatnie dni miesiąca przeznaczyliśmy na rozmowy, prezentacje, quizy, prace plastyczne dotyczące patriotyzmu i Ojczyzny.