Finał akcji „Razem na święta”

Plakat akcji Razem na święta.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Dzięki wzajemnej pomocy możemy sprawić, aby stały się one jeszcze piękniejsze i radośniejsze.

W tym roku szkolnym nauczyciele i uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”, której główną ideą jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, w szczególności osobom chorym, samotnym, a także uczniom mającym różnego rodzaju problemy. Nasza szkoła regularnie realizuje treści wychowawcze takie jak: uwrażliwianie na potrzeby innych ludzi i angażowanie się w akcje społeczne dla dobra innych oraz uczy empatii i życzliwości.

W ramach akcji „Razem na Święta” uczniowie z klas 1-3 wykonali piękne ozdoby choinkowe, które podarowali swoim najbliższym oraz powiesili na swoich pięknych choinkach.

Ich starsi koledzy i koleżanki z klas 4-8 podjęli się nieco trudniejszego zadania i napisali ,,List sercem pisany” adresowany do Placówek Opiekuńczo -Wychowawczych oraz Domu Pomocy Społecznej w Inowrocławiu i okolicach. W listach opowiedzieli o swoich przedświątecznych przygotowaniach, wymarzonych prezentach, wspominali swoje najpiękniejsze święta Bożego Narodzenia i złożyli wszystkim życzenia świąteczne oraz noworoczne życząc przede wszystkim zdrowia, co w dzisiejszych trudnych dla nas czasach jest chyba najważniejsze.

Poniżej przedstawiamy Państwu efekty pracy naszych uczniów.

https://view.genial.ly/5fdb8449ed7e540d00a2803b/presentation-razem-na-swieta