Święto Patronki Szkoły. Narodowe Święto Niepodległości.

    Dzisiejszy dzień w naszej szkole przebiegał w uroczystej i podniosłej atmosferze. Obchodziliśmy dwa wielkie i ważne dla nas święta: rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Dzień Patronki Szkoły- Marii Skłodowskiej- Curie.

W auli szkoły odbyła się uroczysta akademia, pełna refleksji i zadumy. Odświętnie ubrani uczniowie z przyczepionymi na piersiach biało- czerwonymi kotylionami w skupieniu wysłuchali przygotowanego przez uczniów klasy 2b okolicznościowego programu słowno- muzycznego. Następnie uczniowie ósmej klasy zaprezentowali inscenizację bajki naszego narodowego wieszcza Adama Mickiewicza pt. „Pies i wilk”.

W klasach odbyły się ciekawe zajęcia, na które złożyły się: projekcje filmów na temat Święta Niepodległości i patronki szkoły oraz udział  w przygotowanym przez uczniów klas starszych quizie w aplikacji Kahoot na temat dnia 11 listopada. Następnie cała społeczność szkoły zgromadziła się na szkolnym boisku, aby odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego w ramach ogólnopolskiego projektu „Szkoła do hymnu”.

Święto Patronki Szkoły jest dla nas zawsze dniem szczególnym, ponieważ Maria Skłodowska-Curie jest dla nas wielkim wzorem do naśladowania. Jej przykład pokazuje, że podążając za marzeniami można pokonać wszystkie przeszkody i osiągnąć wielki sukces. W oddziałach przedszkolnych zorganizowano laboratorium inspirowane  działalnością naszej patronki. Dzieci przeprowadzały eksperymenty i doświadczenia, które przybliżyły im pracę chemika i naukowca. Młodsi uczniowie wykonali portrety Marii Skłodowskiej-Curie, którymi udekorowano sale i korytarze szkoły.  

Tradycją obchodów Święta Patronki jest przyznawanie specjalnych wyróżnień uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły- certyfikatów Superdziewiątek w następujących kategoriach dla uczniów i nauczycieli: Uczeń: Zawsze czujny, Zawsze przygotowany, Mistrz języków obcych, Czytelnik doskonały, Mistrz kultury osobistej, Łowca dobrych ocen, Promienisty uśmiech, Społecznik roku. Nauczyciel: Promienisty uśmiech, Chodząca elegancja, Szwajcarski zegarek, Mistrz słowa, Sokole oko oraz Najsympatyczniejszy pracownik szkoły.

Chcemy, tak jak nasza Patronka podążać za marzeniami, realizować je, nieustannie się rozwijać wykorzystując do tego każdą okazję. Nauczyciele naszej szkoły udowadniają, że można uczyć się przez całe życie, dlatego biorą udział w projekcie „Nowoczesny nauczyciel w nowoczesnej szkole”, finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). W efekcie ich działań powstał kącik projektu, w którym znajdują się zdjęcia, pamiątki i refleksje z odwiedzanych przez nich krajów (Hiszpania, Madryt). Uczniowie mieli także okazję wziąć udział w przygotowanych prezentacjach i dyskusjach zachęcających do nauki języka angielskiego.

4 i 5 latki podczas eksperymentu z balonem
4 i 5 latki podczas eksperymentu z balonem
Grupa 0A podczas eksperymentu
Grupa 0A podczas eksperymentu
Grupa 0B podczas eksperymentu
Grupa 0B podczas eksperymentu
Kolorowa lawa
Kolorowa lawa
Laboratorium 4 i 5 latki
Laboratorium 4 i 5 latki
Laboratorium grupa 0B
Laboratorium grupa 0B
Przedszkolni odkrywcy
Przedszkolni odkrywcy
Wystepy w auli grupa 0A
Wystepy w auli grupa 0A
Wystepy w auli grupa 0A
Wystepy w auli grupa 0A
Wystepy w auli grupa 0B
Występy w auli grupa 0B
Transmisja uroczyctosci w auli.
Transmisja uroczystości w auli.
Uczniowie podczas zajec w klasie.
Uczniowie podczas zajęć w klasie.
Uczniowie podczas zajec z wychowawca.
Uczniowie podczas zajęć z wychowawcą.
Uroczystosc w auki szkoly.
Uroczystość w auli szkoły.
Wystepy w auli.
Występy w auli.
Uczniowie klasy 2b podczas wystepu.
Uczniowie klasy 2b podczas wystepu.
Wyroznieni uczniowie z klas 1 3.
Wyróżnieni uczniowie z klas 1 -3.
Wyroznieni uczniowie z klas 4 8.
Wyróżnieni uczniowie z klas 4 8.
Wystawa projekt Power
Wystawa projekt Power
Projekt Power
Projekt Power
Projekt Power wystawa.
Projekt Power wystawa.