Lekcja matematyki w klasie ósmej

W ramach kontynuacji współpracy z wolontariuszami ING Banku dnia
18.02.2021r. na lekcji matematyki w klasie 8a gościliśmy Pana Karola
Żaro, który zapoznał uczniów z tematem dotyczącym lokat
bankowych. W przejrzysty sposób wyjaśnił uczniom co to jest lokata
bankowa, co można zrobić z oszczędnościami, jaka jest różnica
między oprocentowaniem stałym a oprocentowaniem zmiennym.
Pokazał, w jaki sposób oblicza się zysk z lokat. Następnie uczniowie
mieli do rozwiązania kilka zadań praktycznych związanych z w/w
tematem.
Panu Karolowi bardzo dziękujemy za poświęcony czas i przekazaną
wiedzę.

Walentynki

„Walentynki”- dzień świętego Walentego to popularne święto , w którym wyrażamy swoje uczucia oraz miłość. Ten szczególny dzień dla przedszkolaków stał się okazją do wspólnej zabawy oraz do wesołych konkursów i tańców.

15 lutego w oddziałach przedszkolnych odbyły się „Walentynki”, każda grupa świętowała je w swojej sali w radosnej i ciepłej atmosferze. W tym dniu dzieci były ubrane na czerwono. Dzieci wykonywały walentynkowe prace plastyczne, brały udział w zabawach grupowych oraz nie zabrakło zajęć dydaktycznych o wzajemnej życzliwości. Spędzony czas wprowadził przedszkolaków w walentynkowy nastrój. Dzieci poznały znaczenie uczuć, które występują w codziennym życiu, ale także dowiedziały się, że walentynki to nie tylko czerwone serduszka i pluszaki. To przede wszystkim życzliwość, sympatia oraz szacunek, którym obdarowujemy drugiego człowieka. Przedszkolaki zrozumiały, że miłość można pokazać na wiele sposobów, bo znajduje się ona w prostych czynach i gestach dnia codziennego.

Dzieci na długo zapamiętają ten dzień. Warto przecież każdego dnia okazywać sympatię, szacunek oraz miłość wszystkim bliskim osobom.

Matematyka w klasie 7b

09.02.2021r. uczniowie klasy 7b wzięli udział w spotkaniu on-line w ramach ogólnopolskiego projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję”.


Na lekcji matematyki gościliśmy Panią Annę Stęrzewską, czyli Anię od matmy. Pani Anna w ciekawy i kreatywny sposób wprowadziła uczniów w świat matematyki. Uczniowie nauczyli się rozwiązywać równania, stosując przy tym historyjki odnoszące się do zainteresowań uczniów oraz metodę „motylkową”.

Spotkanie z pracownikiem banku

Miło nam poinformować , iż nasza szkoła nawiązała współpracę z wolontariuszami ING Banku.

W ramach tej współpracy dnia 12.02.2021 na lekcji w klasie 7a oraz 7b gościliśmy Pana Macieja Ogórkiewicza – Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa IT , który opowiedział uczniom o swojej karierze, ścieżce edukacyjnej, o tym jak ciężko należy pracować , aby osiągnąć wymarzone cele, jakie umiejętności powinna posiadać osoba chcąca pracować w branży IT. Poruszony został również bardzo ważny temat jakim jest cyberbezpieczeństwo. Uczniowie dowiedzieli się między innymi czym jest cyberprzemoc i jak się przed nią chronić. Nasz gość uczulił również dzieci,aby pamiętały że każda nasza aktywność w sieci pozostaje w niej na zawsze- każde udostępnione zdjęcie czy film nawet po jego usunięciu zostawia ślad, dlatego tak ważne jest, aby korzystać z różnego rodzaju portali społecznościowych z rozwagą.

Panu Maciejowi bardzo dziękujemy za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

Bal Karnawałowy w Przedszkolu

W Tłusty Czwartek w Oddziałach Przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 9 w Inowrocławiu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci były przebrane za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów i wiele innych bajkowych postaci. Balowy wystrój sal wprowadzał w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci ruszyły do tańca w rytm przygotowanej muzyki. Była samba, rock and roll, a także tradycyjne „Kaczuchy” i „Jedzie pociąg”. Zgodnie z tradycją nie zabrakło w tym dniu słodkości- przedszkolaki zajadały się tłustymi pączkami. Był taniec z Myszką Miki, zamykanie w wielkiej bańce i mnóstwo konkursów. I chociaż z powodu reżimu sanitarnego bawiliśmy się w oddzielnych salach, spędzony w tym dniu czas przyniósł wiele radości naszym wychowankom.

Dzień Bezpiecznego Internetu

W Szkole Podstawowej nr 9 z Oddziałami Przedszkolnymi w Inowrocławiu w dniu 09.02.2021r. obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku hasło przewodnie obchodzonego dnia to „Wyloguj się do życia”. Wiąże się ono z sytuacją epidemiczną w kraju i nauczaniem zdalnym, które obowiązuje w klasach IV-VIII. Uczniowie spędzają wiele godzin wykorzystując różne zdobycze technik informacyjnych. Przeprowadzony cykl zajęć z wykorzystaniem  materiałów multimedialnych przygotowanych przez Komendę Powiatową Policji w Inowrocławiu a w szczególności film „Wyloguj się do życia” był osnową dzięki której uczniowie uświadomili sobie jak ważna rzeczą jest sztuka wyboru. Uczniowie ugruntowali swoją wiedzę na temat Internetu, który jest ważnym medium, lecz trzeba z niego umiejętnie korzystać.

2 lutego- Dzień Pozytywnego Myślenia!

Dzień Pozytywnego Myślenia, który przypada 2 lutego, jest doskonałą okazją na dostrzeżenie zalet dnia codziennego. A jak można uczcić ten dzień? Na przykład robiąc sobie lub innym małe przyjemności.
Pozytywne myślenie zawsze wpływa na człowieka korzystanie i wzmacnia naszą odporność. Jest wyrazem wiary w siebie i tolerancji wobec innych. Uśmiech wywołuje uśmiech – to stara prawda, która wciąż się sprawdza.

źródło: Autor: Magdalena Śliżewska
www.gdynia.pl

pedagog/psycholog szkolny: Dzień Pozytywnego Myślenia

Zapraszam uczniów na https://e-pedagogsp9.blogspot.com/ na codzienną porcję pozytywnego myślenia!