Dominik Gajewski z klasy 2b wziął udział w kolejnym turnieju piłkarskim.
POMOC DLA UKRAINY
Dyrekcja SP9 i cała społeczność naszej szkoły solidaryzuje się w tych trudnych chwilach z Ukrainą.
Od poniedziałku 28.02.2022 do piątku 4.03.2022 przy współpracy z Fundacją Juvenia -Pomocna Dłoń organizujemy w naszej szkole zbiórkę rzeczową tak, by ułatwić pomoc dla uchodźców , którzy zaczynają przybywać także do Inowrocławia. W najbliższym czasie do naszego regionu przybędzie około 200 osób z Ukrainy.
Serdecznie zapraszamy rodziców i uczniów do wzięcia udziału w akcji #Na pomoc Ukrainie . Potrzebne są:
-Żywność długoterminowa (mąka, makaron, ryż, kawa, herbata,mleko, słodycze,konserwy itp.)
-Kosmetyki i chemia (żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki do zębów, podpaski,płyny do prania, płyny do naczyń itp.)
-Środki opatrunkowe (środki odkażające, opaski uciskowe, koce termiczne, kompresy jałowe, bandaże elastyczne itp.)
-Koce , śpiwory, poduszki, kołdry
Wszystkie dary przynosić można w dniach 28.02.2022-4.03.2022 do szkolnego koordynatora akcji p. Śniegowskiej (sala 210). Po zakończonej zbiórce artykuły zostaną przekazane Fundacji Juvenia w Inowrocławiu, a stamtąd bezpośrednio do osób potrzebujących.
KONKURS RECYTATORSKI
Biblioteka szkolna wspólnie z Biblioteką Miejską zaprasza uczniów klas I-IV na konkurs recytatorski pt,, Wiersze trochę zakręcone”. Celem konkurs jest zachęcenie uczniów do czytania poezji, pobudzenie wyobraźni i wrażliwości.
Konkurs będzie polegał na prezentacji jednego wybranego wiersza współczesnych autorek: Małgorzaty Strzałkowskiej, Agnieszki Frączek, Kaliny Jerzykowskiej. Recytacje wierszy odbędą się 24 marca o godz. 12.30 w Bibliotece Szkolnej . Chętni uczniowie mogą zapisywać się do 21 marca 2022r. w Bibliotece Szkolnej lub Filii Nr 2 Biblioteki Miejskiej.
Pożegnanie Marii Roszak
Pożegnanie Pani Marii Roszak ( 1951 – 2022)
Pani Maria Roszak swoją karierę zawodową rozpoczęła w 1977 r. w Poznaniu jako nauczyciel w Przedszkolu nr 112. Została zatrudniona w naszej szkole w roku 1978 jako nauczycielka fizyki i matematyki. W latach 1983 do 1987 pełniła funkcję zastępcy dyrektora. Od 1987r. do 2007r. pełniła funkcję dyrektora szkoły.
Będąc dyrektorem zabiegała o poprawę warunków pracy i nauki w szkole. Z Jej inicjatywy wyremontowano i utworzono klasę o wystroju kujawskim gdzie realizowane były treści o tematyce regionalnej. Utworzono małą salkę gimnastyczną. Wyremontowano i utworzono nowoczesną pracownię komputerową oraz internetowe centrum komputerowe w bibliotece szkolnej. Z Jej inicjatywy organizowano wiele przedsięwzięć, które rozsławiały działalność szkoły, m. in. Pikniki Rodzinne, coroczne Święto Pierwszego Skowronka, Zjazdy Seniorów Harcerstwa. Zaczęła ukazywać się szkolna gazetka ,,Mątwa”, prężnie działała najstarsza w mieście X Drużyna Harcerska im. T. Kościuszki, rozpoczęto zmagania w Miejskim Konkursie Polonistycznym o tytuł ,,Mistrza Pięknej Polszczyzny”. Goszczono w szkole uczestników Inowrocławskich Targów Edukacyjnych i Miejskiego Dyktanda o ,,Złote Pióro Prezydenta Inowrocławia”.
Za swoje osiągnięcia i pracę została w latach 1996,1997,1998, 2000, 2004 i 2007 wyróżniona Nagrodą Prezydenta Miasta Inowrocławia a w 2007r. z rąk Prezydenta Miasta otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.
Osobowość dyrektor Marii Roszak sprawiała, że była bardzo ceniona przez nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, społeczność uczniowską i środowisko lokalne dzielnicy Mątwy.
Bal Karnawałowy w przedszkolu
W ramach realizacji projektu „Dookoła Świata z Kubusiem Puchatkiem” w naszym przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa. Dzieci przebrały się za postacie z różnych zakątków świata. Na balu pojawiły się zatem: Hiszpanki, Hawajki, Indianie, Chińczycy, Japonki, Egipcjanki czy Bawarczycy. Była to okazja, aby bliżej poznać tradycje, kulturę, muzykę i stroje z różnych krajów. Zabawa jak zawsze była bardzo udana. Na następną zapraszamy za rok.
Informacja o warunkach przebiegu egzaminu ósmoklasisty
- Egzamin Ósmoklasisty 2021/2022Terminy egzaminu ósmoklasisty – maj 2022 r.
- język polski – 24 maja 2022 r. (wtorek) godz. 9:00
- matematyka – 25 maja 2022 r. (środa) godz. 9:00
- język obcy nowożytny – 26 maja 2022 r. (czwartek) godz.9:00
- Dodatkowe terminy egzaminu ósmoklasisty – czerwiec 2022 r.
- język polski – 13 czerwca 2022 r. (poniedziałek) godz. 9:00
- matematyka – 14 czerwca 2022 r. (wtorek) godz. 9:00
- język obcy nowożytny – 15 czerwca 2022 r. (środa) godz.9:00
- Termin ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty – 1 lipca 2022 r.
- Termin przekazania szkołom wyników, zaświadczeń i informacji – do 7 lipca 2022 r.
- Termin wydania zdającym zaświadczeń – 8 lipca 2022 r.
- Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty obowiązująca w roku szkolnym 2021/2022
- Komunikat o dostosowaniach egzaminu ósmoklasisty w 2022 r.
- Komunikat w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający na egzaminie ósmoklasisty
- Informatory o egzaminie ósmoklasisty od roku szkolnego 2018/2019 wraz z aneksami 2022
- Egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych w klasach I–VIII. W 2022 r. – podobnie jak w zeszłym roku – egzamin ósmoklasisty będzie obejmował wiadomości i umiejętności określone w wymaganiach egzaminacyjnych. Dodatkowe informacje odnośnie przebiegu egzaminu, przykładowych arkuszy ósmoklasisty, informatorów ósmoklasisty znajdziecie na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
23 luty- Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
https://forumprzeciwdepresji.pl/nastoletnia-depresja/strefa-rodzica
„Let’s travel through dance” („Podróżujemy przez taniec”)- projekt eTwinning
Uczniowie z klas 1-3 przystąpili to międzynarodowego projektu „Podróżujmy przez taniec”, którego celem jest uczczenie Międzynarodowego Dnia Tańca. Projekt będzie realizowany poprzez platformę eTwinning, a wezmą w nim udział takie państwa jak Chorwacja, Turcja, Grecja, Serbia. Celem projektu jest zapoznanie uczniów z tradycyjnymi tańcami na całym świecie. Projekt trwa od stycznia do maja 2022r.
Uczniowie będą: poznawać cechy tradycyjnego tańca własnego kraju, poznawać cechy tradycyjnego tańca innych państw oraz ćwiczyć tradycyjny taniec swojego kraju, występować w tradycyjnym tańcu szkoły partnerskiej. Za nami pierwsze zadanie projektowe- wizytówka naszej szkoły. Teraz uczymy się podstawowych kroków kujawiaka, aby zaprezentować taniec kolegom z innych krajów.
Projekt czytelniczy ,, Czytelniczek- Domowniczek”
Od październik w bibliotece szkolnej realizowany jest projekt czytelniczy ,, Czytelniczek – Domowniczek”. Adresatami projektu są uczniowie klas pierwszych.
Dwa razy w miesiącu w bibliotece szkolnej są losowane karteczki z nazwiskiem ucznia.,, Wylosowany” uczeń zabiera książkę do domu. Dziecko wspólnie z rodzicami lub innymi członkami rodziny czyta całość lub fragment zaproponowanej książki. Informacją zwrotną są prace plastyczne wykonane przez uczniów.
Walentynki i bal przebierańców w klasie 2b
Walentynki i bal przebierańców w klasie 2b