Drzwi otwarte w Zespole Szkół w Kościelcu.

W piątek 1 kwietnia uczniowie klas ósmych wzięli udział w wyjeździe na „Drzwi otwarte” do Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kościelcu. W szkole tej funkcjonuje kilka kierunków kształcenia:

– Liceum Ogólnokształcące – profil wojskowy

– Liceum Ogólnokształcące – profil obronno- strzelecki

– Technikum rolnicze

– Technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

– Technikum żywienia i usług gastronomicznych

Uczniowie zapoznani zostali z kierunkami kształcenia w przyszłym roku szkolnym, zwiedzili szkołę min. salę gimnastyczną i salki do ćwiczeń z walk obronnych, internat, nowoczesne pracownie do zajęć z zakresu nauki żywienia. Obserwowali pokaz musztry wojskowej. Uczestniczyli w zajęciach z zakresu samoobrony i sztuki walki oraz w zajęciach w strzelnicy kulowej i wirtualnej. Ogromną atrakcją, zwłaszcza dla chłopców, było stoisko ze sprzętem wojskowym, możliwość założenia kamizelki i hełmu oraz rozkładanie i składanie broni. Chętni uczniowie (tutaj zdecydowanie więcej było dziewcząt) wzięli udział w warsztatach kulinarnych: jedna grupa przygotowywała babeczki, druga pyszne i zdrowe koktajle a trzecia chlebek ziołowy. Wszystko wyszło bardzo smaczne.

Wszyscy mieliśmy też możliwość spróbować pysznych ciasteczek oraz przygotowywanego „na żywo” przez ukraińskie uczennice barszczu ukraińskiego oraz pierożków „pielmieni”. Na koniec zostaliśmy poczęstowani przepyszną grochówką.

Nakarmieni do syta różnymi przysmakami oraz naładowani pozytywną energią płynąca z pełnej życzliwości atmosfery tworzonej przez uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, we wspaniałych nastrojach wróciliśmy do naszej „dziewiątki”.