Maj w świetlicy

Maj minął jak z bicza strzelił. To chyba dlatego, że sporo się ruszaliśmy, przygotowując się do występu w teatrze i na pikniku, ćwiczyliśmy dwa układy taneczne do piosenek: „Hej mamo, tato!” i „Kocham Mamę i tatę nie tylko od święta” oraz tańce: do utworu Johanna Strauss’a Marsz Radetzky’ego i taniec rytmiczny z pałeczkami.

Kończąc realizację projektów edukacyjnych: Kreatywne prace plastyczne, Zabawa sztuką, MegaMisja, Z kulturą mi do twarzy, Świetliczki na tropie przysłów poznaliśmy przysłowia Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie, Twardy orzech do zgryzienia, wykonaliśmy zakręcony rysunek. Z dwóch projektów otrzymaliśmy certyfikaty uczestnictwa: Kreatywne prace plastyczne i Zabawa sztuką.

W maju świętowaliśmy 20-lecie wstąpienia Polski do UE oraz Dzień Unii Europejskiej, poznając symbole Unii, rozwiązując qiuz, kolorując Syriusza. Nie zapomnieliśmy o innych ważnych dniach: Dzień Niezapominajki, Światowy dzień pszczół, Dzień Herbaty, Dzień praw zwierząt, Światowy dzień żółwia, Dzień samolotów z papieru, Dzień bibliotekarza i bibliotek. Na 26 maja przygotowaliśmy dla mam laurkę Co lubię w mojej mamie i portret mamy.

Dziewczynki połknęły backyla makramy, powstały więc sznurkowe liście i mnóstwo breloczków w kształcie ludzików, kwiatków, zawieszek. Z modułów, które pracowicie przygotowywaliśmy w poprzednim miesiącu powstało przestrzenne origami.

W Galerii Jednego Artysty prezentowaliśmy prace Mai Orlińskiej.