W terminie od 14.05.2026 r. do 20.05.2026 r. trwa postępowanie rekrutacyjne uzupełniające. Wnioski o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej mogą składać osoby, które nie uczestniczyły w podstawowym postępowaniu rekrutacyjnym.
Kompas Jutra – Solec Kujawski
Kierunek: Kompas Jutra – Solec Kujawski
Zaproszenie na spotkanie informacyjne
z Minister Edukacji Panią Barbarą Nowacką![]()
Dyrektorzy i Nauczyciele szkół podstawowych oraz przedszkoli, Rodzice Uczniów – to wydarzenie jest dla Was! Zapraszamy na spotkanie poświęcone nadchodzącym zmianom w edukacji.
Termin: 18 lutego 2026 r. (środa)
• Dyrektorzy i Nauczyciele: godz. 11:30
• Rodzice: godz. 14.30
Gdzie: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Solcu Kujawskim, ul. Tartaczna 25,
86-050 Solec Kujawski
Wspólnie z przedstawicielami Ministerstwa Edukacji Narodowej, ekspertami IBE oraz Ambasadorami Reformy26, porozmawiamy o tym, jak skutecznie przygotować szkoły do nowych wyzwań.
W programie m.in.:
• Prezentacja kierunków zmian systemowych.
• Sesja pytań i odpowiedzi.
• Rozmowy przy kawie o nowej podstawie – Ambasadorzy o projektach edukacyjnych w szkołach województwa kujawsko-pomorskiego
To doskonała okazja do wymiany doświadczeń i rozmów na temat wzmacniania kompetencji kluczowych uczniów. Sprawmy, by proces uczenia się był jeszcze bardziej efektywny i nowoczesny.
Zapraszamy !!!
![]()
![]()
Na spotkania obowiązuje rejestracja – zapisy zostaną zamknięte 16 lutego o godz. 12.00 lub po wyczerpaniu miejsc.![]()
![]()
![]()
• Nauczyciele i Dyrektorzy:
https://forms.gle/K89voemZsUV6pkVU9
• Rodzice:
https://forms.gle/ak61BdZr2o6LJvTn8

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Za nami 34 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym wzięliśmy udział.
Po raz kolejny jako społeczność szkolna pokazaliśmy, że potrafimy się jednoczyć i aktywnie angażować w działania charytatywne.❤️
Dzięki pracy wolontariuszy oraz wsparciu opiekunów akcji udało nam się pobić rekord. W tegorocznej zbiórce zebraliśmy kwotę 5557,26 zł !!!
Wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunami serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli finansowo naszą zbiórkę.❤️


















Kto uczy i wychowuje, ten żyje w pokoleniach
Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Śp. Kazimiery Białeckiej,
wieloletniej pracowniczki Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Przedszkolnymi
im. Marii Skłodowskiej-Curie.
Kto uczy i wychowuje, ten żyje w pokoleniach.
Z naszą szkołą była związana przez 26 lat, od rozpoczęcia pracy w 1974 roku.
Przez trzynaście lat pełniła funkcję kierownika świetlicy, a następnie przez siedem lat -wicedyrektora, aż do dnia przejścia na emeryturę.
Była zasłużonym nauczycielem, oddanym pedagogiem i szanowanym przełożonym, którego autorytet, mądrość i kultura osobista stanowiły wzór dla uczniów, rodziców i współpracowników. Swoją pracą, postawą i zaangażowaniem wychowała wiele pokoleń, pozostawiając w sercach i umysłach tych, z którymi przyszło jej pracować, niezatarty ślad.
Oddając się pracy w świetlicy szkolnej, stworzyła kujawski zespół taneczny, dla którego zaprojektowano i zakupiono stroje ludowe, służące do dziś w nowych aranżacjach i występach.
Pod jej opieką zespół zdobywał nagrody i wyróżnienia w konkursach międzyszkolnych, uświetniał uroczystości szkolne oraz stanowił atrakcję wielu ważnych jubileuszy, spotkań i wydarzeń nie tylko o charakterze szkolnym, lecz również miejskim. Prezentował się m. in. podczas nadania sztandaru naszej szkole, uroczystego zjazdu ZHP, Dni Chemika, a także aktywnie angażował się w życie społeczności dzielnicy Mątwy.
Pani Kazimiera cieszyła się powszechnym szacunkiem, zaufaniem i sympatią. Na zawsze pozostanie w naszej wdzięcznej pamięci jako osoba oddana młodzieży, służbie oświatowej oraz wartościom, które niosła ze sobą przez całe życie.
Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Szkoła Podstawowa nr 9
z Oddziałami Przedszkolnymi
im. Marii Skłodowskiej-Curie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Na terenie naszej szkoły trwa zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, prowadzona przez szkolnych wolontariuszy. Akcja koordynowana jest przez opiekuna Szkolonego Wolontariatu, panią Agnieszkę Ładę. Podjęte działania cieszą się dużym zainteresowaniem oraz życzliwością ze strony uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, a także rodziców.Do akcji aktywnie włączyły się również przedszkolaki, które z ogromnym zaangażowaniem i radością wspierają zbiórkę. Ich udział jest pięknym przykładem wrażliwości i chęci pomagania już od najmłodszych lat. Celem zbiórki jest wsparcie działań WOŚP, które od lat pomagają w ratowaniu zdrowia i życia dzieci oraz dorosłych. Zaangażowanie całej społeczności szkolnej po raz kolejny pokazuje, jak ważne są solidarność, empatia i wspólne działanie.Informujemy, że zbiórka będzie kontynuowana również w przyszłym tygodniu. Zachęcamy wszystkich do udziału i wsparcia tej szczytnej inicjatywy.Szkolni wolontariusze serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom za każdy gest życzliwości, dobre słowo i otwarte serca. Razem możemy zrobić wiele dobrego!❤️


























Warsztaty „Las w słoiku”
Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej nr 9 oraz Biblioteka Miejska Filia nr 2 zaprosiły do siebie Panią Monikę Gugałę, edukatorkę z Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia, na warsztaty.
Uczniowie klasy 2b wykonali na nich swoje własne przepiękne „Lasy w słoiku”, przy okazji zdobywając ważne informacje o tym, jak działa ekosystem. Te małe, zielone dzieła sztuki na pewno będą cieszyły ich oczy przez długi czas.








Wzajemna pomoc i życzliwość w klasie 3a – pierwsi laureaci
„Być życzliwym i miłym w życiu się opłaca,
Wszyscy dobrze wiemy, że dobro powraca!
Czy warto pomagać? Niejeden zapyta.
Przecież pomaganie to rzecz znakomita!
Ty też kiedyś możesz, znaleźć się w potrzebie
Wtedy pomoc przyjdzie, również i do Ciebie!”
Z inicjatywy nauczyciela współorganizującego proces kształcenia pani Agnieszki Łady, w klasie 3a została założona „Tablica motywacyjna”, na której uczniowie zbierają „uśmiechnięte buźki”. Trzecioklasiści otrzymują znaczki za osiągnięcia w godnym naśladowania zachowaniu: życzliwość, koleżeńską pomoc i wykonywanie prac na rzecz innych. Zadaniem ucznia jest zgromadzenie kompletu „uśmiechów” w ciągu tygodnia. Celem założenia takiej tablicy było zachęcenie uczniów do budowania przyjaźni i poczucia przynależności do klasy, wzmacnianie poczucia własnej wartości, nauka empatii i dostrzeganie potrzeb drugiego człowiek, doskonalenie umiejętności współpracy w grupie rówieśniczej, zapobieganie wykluczeniu i rozwijanie odpowiedzialności. Dzięki podjęciu działań uczniowie uczą się zachowań, dzięki którym wszyscy uczniowie mogą czuć się akceptowani, lubiani, pomocni i ważni. Nad codziennym przebiegiem podjętych działań czuwają panie Agnieszka Łada i Agnieszka Kubiak.
Miło nam ogłosić, że pierwszymi nagrodzonymi w naszym konkursie zostały uczennice z klasy 3a : Hania Szczepaniak i Małgosia Trzeszczyńska
Obie dziewczynki w codziennym życiu prezentują godną naśladowania postawę „pomagam, bo chcę, nie dlatego, że muszę”. W każdej sytuacji podejmują działania z uśmiechem i godnym naśladowania wzorem.
Gratulujemy dziewczynkom empatii i zaangażowania w życie klasy.
Wyrażamy podziw i szacunek dla Rodziców, których nieocenione działania odgrywają główną rolę w ukształtowaniu postawy bezinteresownej pomocy i życzliwości.
Pomysłodawczyni powstania „Tablicy motywacyjnej” – pani Agnieszka Łada – przygotowała pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Czekając na kolejnych laureatów, życzymy wszystkim uczniom takich sukcesów!



Świąteczne spotkania przy wigilijnym stole – klasy I-III
W atmosferze ciepła, radości i oczekiwania na zbliżające się święta, uczniowie klas 1-3 zasiedli do przygotowanych we współpracy z Rodzicami wigilijnych stołów. Sale lekcyjne zostały pięknie udekorowane: błyszczały lampki choinkowe, stroiki z gałązek świerkowych, papierowe łańcuchy i inne ozdoby wykonane własnoręcznie przez uczniów.
Spotkania klasowe, podczas których dzielono się opłatkiem i składano szczere, płynące z dziecięcych serc życzenia, połączone były ze śpiewaniem kolęd oraz zabawą przy choince. W ten magiczny czas, pełen wspólnego celebrowania tradycji Bożego Narodzenia nadszedł moment, na który z niecierpliwością czekały wszystkie dzieci. Chwile, w których dzieci otrzymały świąteczne prezenty, dodały jeszcze większej magii świątecznym spotkaniom. Sale wypełniły się śmiechem, okrzykami radości i podziękowaniami. To piękny moment, który uczy empatii, życzliwości i dzielenia się z innymi. Dzięki temu zwyczajowi, Wigilia staje się nie tylko spotkaniem przy opłatku, ale także lekcją serca- dzieci doświadczają, jak wielką radość sprawia obdarowywanie bliskich. Te chwile pełne uśmiechu, wzruszeń i bliskości pozwoliły na integrację klas, wzmocnienie więzi między dziećmi a nauczycielami oraz kultywowanie pięknych tradycji.
Dziękujemy Rodzicom, dzięki którym klasowe Wigilie były pełne słodkości, radości i niespodzianek – bez Was nie byłoby tak wspaniale!
Życzymy wszystkim- i tym małym i tym dużym- spokojnych, szczęśliwych, niezapomnianych świąt, a w nadchodzącym Nowym Roku, realizacji planów i zamierzeń oraz spełnienia wszystkich marzeń- tych najmniejszych i tych najodważniejszych.




























Nowe laptopy i tablety
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Przedszkolnymi w Inowrocławiu otrzymali nowoczesny sprzęt komputerowy w ramach inwestycji finansowanej z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Do szkoły trafiły laptopy oraz tablety, które będą wykorzystywane w codziennym procesie dydaktycznym.
Nowe urządzenia umożliwią uczniom rozwijanie kompetencji cyfrowych, uatrakcyjnią zajęcia lekcyjne oraz pozwolą na efektywniejsze wykorzystanie nowoczesnych metod nauczania. Sprzęt będzie wspierał zarówno naukę informatyki, jak i zajęcia z innych przedmiotów, a także projektową i zespołową.
Inwestycja została zrealizowana w ramach działań KPO, których celem jest unowocześnienie polskich szkół, wyrównywanie szans edukacyjnych oraz przygotowanie uczniów do funkcjonowania w cyfrowym świecie.
Pozyskane laptopy i tablety to kolejny krok w kierunku podnoszenia jakości kształcenia oraz tworzenia nowoczesnego, przyjaznego środowiska edukacyjnego dla uczniów naszej szkoły.


Jasełka 2025
Jasełka 2025


















































































