Miło nam ogłosić, że Hania Szczepaniak z klasy 3a otrzymała wyróżnienie w 15. Edycji Międzyszkolnego Konkursu Poetycko- Plastyczno- Informatycznego.
Konkurs zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 10 w Inowrocławiu. Zwycięska praca Hani, wykonana została przez dziewczynkę na zajęciach komputerowych. Wykorzystując funkcje program Paint, laureatka konkursu, wykonała wzruszającą ilustrację do wiersza Jana Kasprowicza „Przy wigilijnym stole”.
Młodej artystce gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Szkolny Konkurs dla uczniów klas I-III rozstrzygnięty
W przedświątecznym czasie, został zorganizowany Szkolny Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę z Życzeniami Świątecznymi. Była to doskonała okazja, by podtrzymać tradycję własnoręcznego wykonywania kartek i konstruowania osobistych życzeń oraz wprowadzić się w magiczny, świąteczny nastrój.
Uczniowie, podczas zajęć edukacyjnych samodzielnie wykonali kartki bożonarodzeniowe, w których zamieścili życzenia dla swoich najbliższych. Wzruszenie organizatorów podczas oceniania prac było ogromne. Dzieci w najcieplejszych słowach zwracały się do swoich Rodziców, Dziadków i Rodzeństwa. Deklarowali rezygnację z prezentów w zamian za zdrowie dla ukochanej Babci, obiecywali poprawę byle tylko Mama mogła odpocząć…
Pomysłodawczyniami konkursu były panie Agnieszka Łada i Agnieszka Kubiak, które przygotowały dla uczniów pamiątkowe dyplomy i upominki.
Lista osób nagrodzonych:
I miejsce
Zuzanna Morawska – klasa 3a
Zosia Książek – klasa 2a
II miejsce
Klaudia Nowak – klasa 3a
Janina Jancy – klasa 2a
III miejsce
Małgosia Trzeszczyńska – klasa 3a
Lilka Bochat – klasa 3a
Wyróżnienia
Klaudia Luksemburg – klasa 2a
Adam Wożniak – klasa 2b
Kirił Pietrov – klasa 2b
Filip Górzyński – klasa 3a
Natalka Wyrobek – klasa 3a
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy pięknych, niezapomnianych świąt, dokładnie takich, jak w Ich życzeniach!
Z ogromną radością i wdzięcznością informujemy o zakończeniu naszej świątecznej zbiórki prezentów dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej nr 4 Domu dla dzieci „Nina”.
Akcję przeprowadziły panie Agnieszka Łada- opiekun szkolnego wolontariatu i pani Marzena Piasecka. Odzew uczniów i zaangażowanie rodziców przerosło oczekiwania organizatorów, wolontariuszy i całej społeczności szkolnej. Każdego dnia akcji, dostarczano nowe paczki z prezentami, które na pewno wywołają uśmiech na dziecięcych twarzach.
Kolejny raz uczniowie pokazali, że razem możemy wiele! Dobro wraca- dziękujemy, że wspólnie mogliśmy je pomnożyć!
Wszystkie upominki, zostały przekazane opiekunom Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej „Nina”, by w Wigilijny dzień mogły trafić w tajemniczy sposób pod choinkę 🙂 Wspólnie stworzyliśmy atmosferę ciepła, radości i nadziei – uśmiechy na dziecięcych twarzach będą bezcenne!
Pragniemy podziękować Rodzicom naszych uczniów, bez wsparcia których, niewiele moglibyśmy zdziałać. To dzięki Wam, Wasze dzieci mogą tworzyć dobro, które z magiczną mocą zawsze wraca…
Dzięki Waszej hojności i zaangażowaniu udało się spełnić marzenia wielu maluchów i nastolatków, które w tym szczególnym czasie mogą poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia. Zebraliśmy dziesiątki pięknie zapakowanych prezentów: zabawki, książki, bajki, ubrania, klocki, kredki, słuchawki, powerbanki, słodycze i wiele innych wymarzonych rzeczy. Dla każdego dziecka został przygotowany indywidualny podarunek dostosowany do jego wieku i zainteresowań.
Życzymy dzieciom z zaprzyjaźnionej placówki oraz ich wychowawcom pięknych, niezapomnianych Świąt Bożego Narodzenia w ciepłej, radosnej atmosferze
Święta Bożego Narodzenia to czas pełen zapachu cynamonu i świeżo upieczonych pierników. Dekorowanie pierniczków, to jedna z najpiękniejszych i najbardziej lubianych przez najmłodszych tradycji świątecznych.Zabawa z pierniczkami nie tylko rozwija kreatywność, ale i integruje społeczność szkolną.
Pani Agnieszka Łada przygotowała dla dzieci prezentację „Tradycje Bożonarodzeniowe”, wprowadzając zgromadzonych w pracowni szkolnej uczniów w tematykę spotkania. Dzięki niej, dzieci poznały historię świątecznych pierniczków oraz wiele ciekawostek z nimi związanych. Prezentacja wprowadziła wszystkich w magiczny, przedświąteczny nastrój i była wstępem do rozpoczęcia pracy nad ozdabianiem i lukrowaniem świątecznych pierników.Uczniowie ochoczo przystąpili do pracy. Wyposażeni w lukier, cukrowe pisaki i kolorowe posypki, przystąpili do dekorowania bożonarodzeniowych „ciasteczek”. Nasi uczniowie zamienili się w prawdziwych artystów, ozdabiając pierniczki w najróżniejsze, fantazyjne wzory! Przygotowane przez dzieci pierniczki, mogą stać się ozdobą choinki, prezentem lub słodkim przysmakiem!
Poniżej fotorelacja z przedświątecznych działań naszych wychowanków.
15 grudnia w auli naszej szkoły odbył się Koncert Świąteczny, przygotowany przez uczniów specjalnie dla swoich rodziców. Wydarzenie stało się wyjątkową okazją do wspólnego wprowadzenia się w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie zaprezentowali krótkie występy wokalne i taneczne, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Radość, zaangażowanie oraz świąteczny nastrój towarzyszyły wszystkim obecnym przez cały koncert.
W naszej szkole odbył się Dzień Herbaty – wyjątkowe wydarzenie, uczniowie mieli możliwość posmakować różne rodzaje herbat. Była to również okazja do zdobycia nowej wiedzy oraz do integracji, rozmów i chwili relaksu w miłej atmosferze.
Na grudniowych zajęciach z cyklu ,,Czytam sobie” klasa IIa zapoznała się z treścią książki Wojciecha Widłaka pt. „Orły nad Londynem”. Lektura przedstawia w przystępny sposób dzieje Dywizjonu 303. Zadaniem uczniów było określenie jakie umiejętności musiał posiadać pilot . Ciekawą zabawą, która bardzo spodobała się uczniom, było lokalizowanie źródła dźwięku. Na zakończenie spotkania każdy z uczniów wypożyczył książkę z serii,, Czytam sobie”.
zajęcia czytelniczezajęcia czytelniczezajęcia czytelnicze
Dzień pełen wrażeń. W klasach dominował kolor czerwony, który stanowił element stroju każdego ucznia. Dzieci niecierpliwie oczekiwały spotkania ze Świętym Mikołajem. Nie zawiódł. Już od rana, na szkolnym korytarzu rozległ się charakterystyczny dźwięk dzwonków, zwiastujący przybycie długo oczekiwanego Gościa. Uczniowie przywitali Go radosnym śpiewem. Rodzice uczniów klas drugich i trzeciej przygotowali dla swoich pociech słodkie upominki. W imieniu uczniów, serdecznie dziękujemy!!
Uczniowie klasy 3a uczestnikami Biegu Mikołajkowego
5 grudnia 2025roku uczniowie klasy 3a wzięli udział w organizowanym przez OSiR Biegu Mikołajkowym. Po przybyciu na Stadion Miejski im. Inowrocławskich Olimpijczyków, uczestnicy zabawy otrzymali czapki Świętego Mikołaja, stanowiące element stroju każdego biegacza. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Prezydent Miasta Inowrocławia Arkadiusz Fajok. Trzecioklasiści zwrócili się do Pana Prezydenta z prośbą o wykonanie wspólnego, pamiątkowego zdjęcia. Przybyli z wielu przedszkoli i szkół „wojownicy” podzieleni na grupy wiekowe, dziarsko ustawili się na linii mety. Rozgrzewkę przed startem prowadził Święty Mikołaj, który towarzyszył uczniom podczas pobytu na inowrocławskim stadionie. Bieżnia wypełniła się małymi Mikołajami „pędzącymi” do Tronu Świętego Mikołaja usytuowanego za linią mety. To tam, czekały na dzieci świąteczne upominki i ciepła herbata. Na zakończenie, każdy uczestnik mikołajkowej zabawy otrzymał Certyfikat ukończenia biegu z podpisem Świętego Mikołaja!
Dziecięcej radości ze wspólnej zabawy nie zakłóciła zimna, deszczowa pogoda. Radość była ogromna a zabawa wspaniała!
Wspólnie z dziećmi dziękujemy Drogim Mamom- pani Ewie Foremskiej i Katarzynie Idczak za pomoc podczas pobytu na inowrocławskim stadionie.
W sobotnie przedpołudnie 29 listopada odbył się XIII KONKURS KRASOMÓWCZY „ Tu jestem”. Z dumą informujemy, iż nasza uczennica Maria Jedlińska zajęła 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy!
Strona internetowa Szkoły Podstawowej nr 9 w Inowrocławiu wykorzystuje technologię „cookies”, czyli plików tekstowych umieszczanych na Twoim urządzeniu.
Strona internetowa Szkoły Podstawowej nr 9 w Inowrocławiu wykorzystuje cookies do:
zapamiętania zalogowania;
tworzenia statystyk i raportów oglądalności funkcjonowania strony.
Google Analytics (cookies)
Google Analytics wykorzystuje technologię „cookies”, czyli plików tekstowych umieszczanych na Twoim urządzeniu, w celu umożliwienia przeanalizowania przez stronę internetową Szkoły Podstawowej nr 9 w Inowrocławiu źródeł ruchu i sposobu, w jaki odwiedzający korzystają z niego.
Google gromadzi na swoich serwerach dane pozyskane z umieszczania na urządzeniach plików cookies i korzysta z tych informacji w celu tworzenia raportów i świadczenia innych usług związanych z ruchem i korzystaniem z Internetu.
Google może również przekazywać te informacje osobom trzecim, jeżeli będzie zobowiązana to uczynić na podstawie przepisów prawa lub w przypadku, gdy osoby te przetwarzają takie informacje w imieniu Google.
W przypadku, gdy nie zgadzasz się na umieszczanie na swoim urządzeniu plików cookies może zablokować ich umieszczenie odpowiednio konfigurując swoja przeglądarkę internetową. Informacje jak to zrobić znajdziesz w plikach pomocy swojej przeglądarki internetowej. Niestety w przypadku zablokowania plików cookies pochodzących ze strony internetowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Inowrocławiu nie możemy zagwarantować jej poprawnego działania.
Jeżeli zgadzasz się na umieszczanie na swoim urządzeniu plików cookies, ale po zakończeniu odwiedzin na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Inowrocławiu chciałbyś je skasować, możesz to zrobić bez ryzyka a informację o tym jak, to zrobić znajdziesz w plikach pomocy swojej przeglądarki internetowej.
Więcek informacji o plikach cookies znajdziecie na stronie http://wszystkoociasteczkach.pl.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.