Projekt etwinning „Relacje drogą do zmian”.

Wolontariusze z klas 7-8 uczestniczą w projekcie edukacyjnym Etwinning. Jest to projekt międzyszkolny, skupiający uczniów ze szkół podstawowych z Kłodzka, Warszawy, Grudziądza, Kluczborka, Sztutowa, Wrocławia i Legionowa. Szkoły współpracują między sobą za pomocą platformy eTwinning Twin Space, na której zamieszczają zrealizowane zadania.

Edukacja przyszłości to nie tylko najnowsze trendy, nowoczesne technologie czy rewolucyjne zmiany. To przede wszystkim relacje międzyludzkie. Zarówno na poziomie nauczyciel – uczeń, nauczyciel – nauczyciel, uczeń – uczeń, czy nauczyciel – rodzic. Celem projektu jest poprawa relacji nauczyciel – uczeń oraz praca zespołowa naszych wychowanków.

Uczestnicy projektu wspólnie wykonują zadania. Pierwszym z nich było zaprojektowanie logo projektu. Kolejnym stworzenie swoich awatarów, a następnym opracowanie kart motywacyjnych i wysłanie ich do wylosowanej szkoły.

Poniżej przedstawiamy efekty naszej pracy projektowej:

c3ba3d4ae
Logo projektu- praca wykonana przez uczennicę klasy 7a Anię A.
bfb66cdae
Logo projektu- praca wykonana przez uczennicę klasy 7a Julkę Z.
zdjecia projekt1
Karty motywacyjne wykonane przez naszych uczniów.
foto
Karty motywacyjne przesłane naszym uczniom przez rówieśników ze szkoły w Warszawie.
Mateusz M COLLAGE
Awatary

O kolejnych wykonanych zadaniach przez naszych wolontariuszy będziemy informować na bieżąco.

Koordynatorem projektu jest Krystyna Kołodziejczak przy współpracy z opiekunem wolontariatu Panią Moniką Śniegowską.